Detale techniczne

zabezpieczenie zamka rzepem
kaptur anatomiczny
tkanina zewnętrzna
tkanina wewnętrzna
ściągacz kaptura
kołnierz
ściągacz kołnierza
rzep kołnierza
listwa ocieplająca zamek
główny suwak z podwójnym uchwytem
przegrody
zamek dwusuwakowy
suwak dolny
komory puchowe
wieszaki

kaptur anatomiczny - dopasowany kaptur, chroniący głowę przed wychłodzeniem. Po zaciągnięciu linki pozostaje w nim jedynie otwór do oddychania.

tkanina zewnętrzna - oddychające tkaniny poliamidowe marki Pertex: Microlight, Quantum oraz tkaniny o podwyższonej wodoszczelności Endurance, Endurance HD i Quantum Endurance.

tkanina wewnętrzna - oddychające tkaniny poliamidowe marki Pertex: Microlight oraz Quantum.

ściągacz kaptura - linka ze stoperem pozwalająca dopasować do głowy kaptur płaski albo zwiększać lub zmniejszać szczelność kaptura anatomicznego w zależności od warunków atmosferycznych.

kołnierz - puchowa rura wewnątrz śpiwora okalająca szyję użytkownika, zapinana z boku rzepem i zaciągana elastyczną linką ze stoperem. Zatrzymuje ciepłe powietrze wewnątrz śpiwora, ograniczając wymianę ciepła z otoczeniem, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkownika.

ściągacz kołnierza - elastyczna linka ze stoperem umożliwiająca zaciąganie kołnierza wokół szyi użytkownika.

rzep kołnierza - umożliwia zapięcie kołnierza w celu uszczelnienia go. Dla zwiększenia wygody użytkownika posiada zabezpieczenie uniemożliwiające czepianie się odzieży, gdy kołnierz jest rozpięty.

listwa ocieplająca zamek - rura wypełniona puchem lub ociepliną, biegnąca wzdłuż zamka. Spełnia dwie funkcje:

zabezpieczenie zamka rzepem - dodatkowe zabezpieczenie zamka przed samoczynnym rozpinaniem się, zwiększające komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Pozwala również na wystawienie ręki ze śpiwora po częściowym rozpięciu zamka i zapięciu patki na ramieniu w pozycji siedzącej.

zamek dwusuwakowy - bezawaryjny zamek spiralny produkcji YKK, samoblokujący się, z podwójnym suwakiem głównym i pojedynczym dolnym. Podwójny suwak górny pozwala posługiwać się zamkiem, nie wystawiając ręki ze śpiwora. Dolny suwak umożliwia regulację temperatury i pozwala na zwiększenie wentylacji wnętrza śpiwora. Zamek może być umieszczony z lewej albo z prawej strony śpiwora, co umożliwia połączenie dwóch śpiworów razem.

komory puchowe - konstrukcja wewnętrzna śpiwora charakteryzuje się dużą ilością komór wypełnionych puchem. Mają one różny kształt i przebieg w zależności od modelu i usytuowania. Duża ilość komór jest czynnikiem ograniczającym ucieczkę puchu w razie rozdarcia śpiwora. Między komorami znajdują się przegrody, które ograniczają ucieczkę ciepła przez szwy oraz ustalają grubość śpiwora.

wypełnienie puchowe - nasze produkty wypełniamy wyłącznie najwyższej jakości naturalnym polskim puchem w 100% gęsim o sprężystości (fill power) 750 cuin lub, w wersjach ekonomicznych śpiworów, puchem w 100% kaczym o sprężystości 600 cuin. Najlżejsze nasze śpiwory oraz śpiwory w wersji ekstra (wykonywane na życzenie klienta) wypełniamy najlepszym polskim puchem w 100% gęsim o sprężystości 850 cuin. Wartości fill power podajemy za normą europejską. W standardzie nie stosujemy tzw. europuchu, czyli mieszanki puchu gęsiego z kaczym (najczęściej występującego w proporcji 71% puchu gęsiego i 29% puchu kaczego), jednak na życzenie można zamówić produkty nim wypełnione. Nie stosujemy puchu pozyskiwanego z żywych ptaków.

przegrody - ażurowe boki komór puchowych.

wieszaki - uchwyty w stopach śpiwora umożliwiające powieszenie go w stanie rozłożonym w celu przewietrzenia i przechowywania.


KONSTRUKCJE KOMÓR PUCHOWYCH
H Komory o przekroju prostokątnym, obwodowe lub dzielone
Box Komory kasetonowe
Z Komory o przekroju rombowym, obwodowe
V Komory o przekroju trójkątnym, obwodowe
Podwójne H Dwie warstwy komór o przekroju prostokątnym przesunięte o 1/2 szerokości
X Komory pikowane
Podwójne X Dwie warstwy komór pikowanych, przesunięte o 1/2 szerokości

wróć do początku strony ^