Detale techniczne

Nasz puch

Nasze produkty wypełniamy wyłącznie nowym, najwyższej jakości naturalnym polskim puchem pochodzącym z zaufanych hodowli.

Nie używamy tzw. europuchu, czyli słabej jakości mieszanki puchu gęsiego z kaczym (który europejskie normy pozwalają nazywać gęsim, jeśli zawartość puchu kaczego nie przekracza 30%).

Nie używamy puchu pozyskiwanego z żywych ptaków.

Na życzenie, możemy zastosować puch hydrofobowy (uzyskanym z puchu gęsiego 750 cuin).

Stosowane przez nas gatunki puchu:

  • puch 100% gęsi biały o proporcji czystego puchu do drobnych piórek 95/5 oraz o sprężystości co najmniej 850 cuin - najlepszy dostępny w Polsce puch, stosowany dla obniżenia wagi lub podniesienia parametrów termicznych produktu.
  • puch 100% gęsi biały o proporcji czystego puchu do drobnych piórek 90/10 and fill power co najmniej 750 cuin - o bardzo dobrych właściwościach, stosowany gdy jak najniższa waga nie jest bezwzględnym priorytetem.
  • puch 100% kaczy biały o proporcji czystego puchu do drobnych piórek 85/15 and fill power co najmniej 600 cuin - znajdujący zastosowanie w ekonomicznych wersjach naszych produktów, a także wówczas, gdy niska waga nie jest koniecznością.

Wartości fill power, czyli sprężystości puchu w calach sześciennych (cuin), podajemy za normą europejską. Ponadto, w odróżnieniu od większości producentów, podajemy minimalny wynik uzyskiwany podczas pomiaru sprężystości puchu, co oznacza, że fill power używanego przez nas puchu wynosi co najmniej 600 cuin w przypadku puchu kaczego, co najmniej 750 cuin w przypadku standardowego puchu gęsiego oraz co najmniej 850 cuin w przypadku najlepszego puchu gęsiego.


Konstrukcje komór puchowych

H Komory o przekroju prostokątnym, obwodowe lub dzielone
Box Komory kasetonowe
Z Komory o przekroju rombowym, obwodowe
V Komory o przekroju trójkątnym, obwodowe
Podwójne H Dwie warstwy komór o przekroju prostokątnym przesunięte o 1/2 szerokości
X Komory pikowane
Podwójne X Dwie warstwy komór pikowanych, przesunięte o 1/2 szerokości

Podstawowa budowa śpiwora

zabezpieczenie zamka rzepem
kaptur anatomiczny
tkanina zewnętrzna
tkanina wewnętrzna
ściągacz kaptura
kołnierz
ściągacz kołnierza
rzep kołnierza
listwa ocieplająca zamek
główny suwak z podwójnym uchwytem
przegrody
zamek dwusuwakowy
suwak dolny
komory puchowe
wieszaki

kaptur anatomiczny - dopasowany kaptur, chroniący głowę przed wychłodzeniem. Po zaciągnięciu linki pozostaje w nim jedynie otwór do oddychania.

tkanina zewnętrzna - oddychające tkaniny poliamidowe renomowanych producentów.

tkanina wewnętrzna - oddychające tkaniny poliamidowe renomowanych producentów.

ściągacz kaptura - linka ze stoperem pozwalająca dopasować do głowy kaptur płaski albo zwiększać lub zmniejszać szczelność kaptura anatomicznego w zależności od warunków atmosferycznych.

kołnierz - puchowa rura wewnątrz śpiwora okalająca szyję użytkownika, zapinana z boku rzepem i zaciągana elastyczną linką ze stoperem. Zatrzymuje ciepłe powietrze wewnątrz śpiwora, ograniczając wymianę ciepła z otoczeniem, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkownika.

ściągacz kołnierza - elastyczna linka ze stoperem umożliwiająca zaciąganie kołnierza wokół szyi użytkownika.

rzep kołnierza - umożliwia zapięcie kołnierza w celu uszczelnienia go. Dla zwiększenia wygody użytkownika posiada zabezpieczenie uniemożliwiające czepianie się odzieży, gdy kołnierz jest rozpięty.

listwa ocieplająca zamek - rura wypełniona puchem lub ociepliną, biegnąca wzdłuż zamka. Spełnia dwie funkcje:

  • ogranicza wymianę ciepła przez zamek i jego okolicę, poprawiając komfort i bezpieczeństwo użytkownika,
  • zabezpiecza suwak zamka przed wcinaniem się materiału, dzięki wyposażeniu jej w wewnętrzne usztywnienie oraz szereg szwów mocujących je.

zabezpieczenie zamka rzepem - dodatkowe zabezpieczenie zamka przed samoczynnym rozpinaniem się, zwiększające komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Pozwala również na wystawienie ręki ze śpiwora po częściowym rozpięciu zamka i zapięciu patki na ramieniu w pozycji siedzącej.

zamek dwusuwakowy - bezawaryjny zamek spiralny produkcji YKK, samoblokujący się, z podwójnym suwakiem głównym i pojedynczym dolnym. Podwójny suwak górny pozwala posługiwać się zamkiem, nie wystawiając ręki ze śpiwora. Dolny suwak umożliwia regulację temperatury i pozwala na zwiększenie wentylacji wnętrza śpiwora. Zamek może być umieszczony z lewej albo z prawej strony śpiwora, co umożliwia połączenie dwóch śpiworów razem.

komory puchowe - konstrukcja wewnętrzna śpiwora charakteryzuje się dużą ilością komór wypełnionych puchem. Mają one różny kształt i przebieg w zależności od modelu i usytuowania. Duża ilość komór jest czynnikiem ograniczającym ucieczkę puchu w razie rozdarcia śpiwora. Między komorami znajdują się przegrody, które ograniczają ucieczkę ciepła przez szwy oraz ustalają grubość śpiwora.

przegrody - ażurowe boki komór puchowych.

wieszaki - uchwyty w stopach śpiwora umożliwiające powieszenie go w stanie rozłożonym w celu przewietrzenia i przechowywania.

wróć do początku strony ^