Witamy na internetowej stronie firmy Robert's Outdoor Equipment

INFORMACJE OGÓLNE

ROBERT'S OUTDOOR EQUIPMENT specjalizuje się w produkcji odzieży i śpiworów wypełnianych naturalnym puchem. Nasze produkty to m.in.: puchowe kurtki, kamizelki, spodnie, kombinezony, botki i rękawice puchowe oraz profesjonalne śpiwory puchowe - letnie i zimowe, jedno i wielosezonowe, turystyczne, outdoorowe i wspinaczkowe, trekkingowe i wyprawowe, himalajskie, polarne i ekspedycyjne, myśliwskie, survivalowe i wojskowe. Nasza odzież puchowa tworzona jest tak, aby sprostać najróżnorodniejszym warunkom klimatycznym - wyprawowa kurtka puchowa Arcturus, czy kamizelka puchowa Kastor, to produkty sprawdzające się już od wielu lat. Nasz sprzęt (szpej) puchowy to produkty najwyższej jakości - wyprawowy śpiwór puchowy Everest, czy eskpedycyjny (polarny, himalajski) kombinezon puchowy Yeti, są tego najlepszym przykładem.
więcej informacjii

DLA KAŻDEGO

Oferta ROBERT'S OUTDOOR EQUIPMENT jest bardzo elastyczna. Możesz wybrać i zamówić najbardziej odpowiadający Ci produkt w najbardziej odpowiedniej dla Ciebie wersji: rozmiarowej, kolorystycznej i materiałowej (rodzaj tkanin i rodzaj puchu).

  1. Dobry sprzęt puchowy powinien być idealnie dopasowany do Twojej sylwetki, zapewniający swobodę ruchów i wygodę, ale nie powinien być zbyt obszerny. Dlatego nasze śpiwory produkowane są w trzech długościach i dwóch szerokościach, a kurtki w pięciu rozmiarach.
  2. Znalazłeś już odpowiedni dla siebie produkt, ale chciałbyś, żeby był jeszcze cieplejszy. To żaden problem. ROBERT'S OUTDOOR EQUIPMENT produkuje każdy model śpiwora w trzech lub czterech a nawet pięciu wariantach temperaturowych, odpowiednio różniących się ilością puchu.
  3. Możesz wybrać nie tylko właściwy dla Ciebie rozmiar i komfort cieplny zamawianego produktu, ale również kolor z aktualnie dostępnej w naszym magazynie palety kolorów.
  4. Każdy model śpiwora może być wyposażony w zamek z prawej, bądź też z lewej strony. Śpiwory z zamkami po przeciwnych stronach mogą być spinane razem.
  5. Z wyjątkiem letnich modeli, wszystkie pozostałe oferowane śpiwory są różnicowe, tzn.obwód zewnętrzny jest większy niż wewnętrzny, co zapewnia podwyższone własności termiczne i uniemożliwia wychłodzenie tych części ciała które mogą "wypychać" ściany śpiwora, np.palce stóp, łokcie), mają specjalny trójwymiarowy, dopasowany do głowy kaptur oraz kołnierz ocieplający ramiona i uniemożliwiający ucieczkę ciepła ze śpiwora.

EKSPEDYCJE

ROBERT'S OUTDOOR EQUIPMENT podejmuje się również realizowania zamówień specjalnych. Możemy wykonać nasze produkty w nietypowych rozmiarach i ilościach wypełnienia puchem, jak również używając innych gatunków puchu i materiałów niż seryjne. Sprzęt na zamówienia specjalne możemy wyposażyć w bardziej skomplikowany system lub większą ilość komór wewnętrznych, zależnie od przeznaczenia i życzenia klienta. Pomimo dużej ilości własnych konstrukcji akceptujemy również projekty i materiały klientów.

MATERIAŁY

Bardzo przyjemne w dotyku, mocne, puchoszczelne i bardzo dobrze "oddychające" tkaniny syntetyczne renomowanych producentów. Niezwykle wytrzymałe nici firmy Gütermann. Zawsze niezawodne zamki YKK. W standardowym wykonaniu najwyższej jakości 100% puch gęsi w proporcji co najmniej 90/10 (co najmniej 90% puchu i najwyżej 10% drobnych piórek) o sprężystości 750 cuin, a w wykonaniu ekstra najlepszy 100% puch gęsi w proporcji co najmniej 93/7 o sprężystości 850 cuin - oba gatunki pochodzące z północno-wschodnich polskich hodowli. Wszystko to sprawia, że nasze wyroby są lekkie, trwałe i bardzo małe po spakowaniu.

WYKONANIE

Każdy nasz produkt posiada własny numer identyfikacyjny i jest indywidualnie kontrolowany podczas produkcji, jak i po jej zakończeniu. Wszystkie szwy zamykające puch są przynajmniej podwójne. Wszystkie końcówki nici są ryglowane lub zakończone w sposób uniemożliwiający wysnucie. Miejsca szczególnie narażone na obciążenia mają specjalnie wzmocnioną konstrukcję wewnętrzną. Specjalna konstrukcja szwów zmniejsza do minimum ryzyko ich rozerwania. Szwy są równiez odpowiednio uszczelnione, co zapobiega utracie przez nie puchu. Puch, stosowany przez nas podlega szczególnej uwadze. Używamy wysokiej jakości puchu pozyskiwanego w 100% z gęsi lub w 100% z kaczek żyjących w naturalnym środowisku. Nie stosujemy tzw. europuchu, czyli mieszanki puchu kaczego z gęsim. Nie stosujemy puchu pozyskiwanego z żywych ptaków. Po mechanicznym sortowaniu i praniu, nasz puch poddajemy jeszcze dodatkowej obróbce ręcznej.

ROBERT'S OUTDOOR EQUIPMENT ma ponad 25 letnie doświadczenie w konstruowaniu, produkcji i osobistym użytkowaniu sprzętu puchowego w wielu częsciach naszego globu. Zbieramy także doświadczenia zyskane na wielu ekspedycjach w najwyższych górach i najzimniejszych miejscach świata; od Mt. Everest do obu biegunów. Naszymi najważniejszymi celami są funkcjonalność oraz jakość i jeszcze raz jakość . Stale rozwijamy naszą technologię, aby projekty i wykonanie naszych wyrobów puchowych zawsze satysfakcjonowały użytkowników.

Skontaktuj się z nami!

wróć do początku strony ^